Прејди на содржината

Оркниски Острови: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
==Надворешни врски==
{{Ризница-врска|Orkney Islands|Оркниски Острови}}
*[http://www.orkney.gov.uk/nqcontent.cfm?a_id=2583 Интернет презентација на Големите Оркниски Острови] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20060428115704/http://www.orkney.gov.uk/nqcontent.cfm?a_id=2583 |date=2006-04-28 }}
*[http://www.orkneyjar.com/ Историја и историско население ''Orkneyjar'']
 
49.009

уредувања