Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Брин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
с
→‎Цитати: Јазична исправка, replaced: веб страници → мрежни места
с (→‎Цитати: Јазична исправка, replaced: веб страните → мрежните места)
с (→‎Цитати: Јазична исправка, replaced: веб страници → мрежни места)
== Цитати ==
* Кога е премногу лесно да се добијат пари, тогаш се добива многу врева измешана со вистински иновации и претприемништво. Тешките времиња ги создадоа најдобрите делови од Силиконската долина.<ref>[“Директорот и основачите на Google, Шмит, Пејџ и Брин одржаа педавање на Zeitgeist” - Los Angeles Times, 2010-01-07]</ref>
* Дојдовме со идејата дека не сите вебмрежни странициместа се создадени подеднакво. Луѓето се - но не и мрежните места.<ref>[“Гостин предавач, Беркли” – 5 октомври, 2005, 40 мин.]</ref>
* Поради еволуцијата на хардверот и софтверот, во можност сте да измерите речиси се. Тоа значи дека во нашиот живот секој може да има алатки со еднаква моќ.<ref>[Биографија и видео интервју на Сергеј Брин, Академија на Достигнувањата"]</ref>
 

Прегледник