Википедија:ОХКР: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Фази на проектот: Правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште
с (→‎Цели: Јазична исправка, replaced: Интервики → Меѓујазични)
с (→‎Фази на проектот: Правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште)
* Секој ученик, отвора корисничка сметка на википедија.
* Секој ученик, избира една или повеќе одредници за кои веќе има создадена статија на википедија.
* Секој ученик, избира една или повеќе одредници за кои сеуштесè уште нема создадена статија на википедија.
 
Првата фаза на проектот опфаќа дефинирање на списоци на статии кои ќе бидат предмет на обработка и избор на статии за обработка на секој учесник во проектот поединечно. Се предлага соработка на повеќе учесници на една статија согласно со принципите на Википедија.

Прегледник