Епифора: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од 89.205.114.209) и ја поврати преработката 3993115 на Bjankuloski06
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Отповикано Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиена последната промена (од 89.205.114.209) и ја поврати преработката 3993115 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
{{фигури (стилистика)}}
 
'''Епифора''' е гласовна [[фигура]] и претставува повторување на [[збор]]ови на крајот на [[стих]]от...
 
==== Поврзано ====

Прегледник