Епифора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Фигури
Фигури на значењето (тропи)
  • Тропи на зборовите
Фигури на формата

Епифора[1][2] — гласовна фигура и претставува повторување на зборови на крајот на стихот.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]