Марулево (Горноџумајско): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Марулево на Марулево (Горноџумајско))
с (Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB)
}}
 
'''Марулево''' или '''Марлево''' — село во [[Горноџумајско]], [[Пиринска Македонија]], денес во [[Општина Горна Џумаја]] на [[Благоевградската област|Благоевградската област]], [[Бугарија]].
 
== Географиja и местоположба ==
== Историja ==
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Администрација и политика ==
 
== Надворешни врски ==
 
 
{{ПМ-гео-никулец}}

Прегледник