Дебочица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Дебочица
Карта
Општина: Општина Горна Џумаја
Население: 26
Поштенски број: 2748
Повикувачки број: -
Надморска височина: 1067
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема

Дебочица — село во Горноџумајско, Пиринска Македонија, денес во Општина Горна Џумаја на Благоевградската област, Бугарија.


Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]