Разлика помеѓу преработките на „Фелисити Хафман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-актерка +глумица)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-актерка +глумица))
 
=== Младост ===
Фелисити Хафман, родена во Бедфорд, [[Њу Јорк]] е ќерка на Грејс Вејл, [[актеркаглумица]], и Мур Питерс Хафман, [[банкар]]. Нејзините родители се развеле една година по нејзиното раѓање, а таа одраснала со нејзината мајка. Таа има шест сестри и еден брат. Се запишала на [[Академија|академијата]] ''Interlochen Arts'' во [[Мичиген]]. После завршувањето на [[Средно образование|средното образование]] заминала на [[Универзитет|универзитетот]] ''Њу Јорк'' (New York University), кадешто дипломирала во [[1988]].
 
=== Личен живот ===

Прегледник