Марулево (Горноџумајско): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
|subdivision_name1 =[[Благоевградска област|Благоевградска]]
|subdivision_type2 =[[Општини во Бугарија|Општина]]
|subdivision_name2 =[[Општина БлагоевградГорна Џумаја|БлагоевградЏумаја]]
|leader_title =
|leader_name =
}}
 
'''Марулево''' или '''Марлево''' — село во [[Горноџумајско]], [[Пиринска Македонија]], денес во [[Општина БлагоевградГорна Џумаја]] на [[Благоевградската област|Благоевградската област]], [[Бугарија]].
 
== Географиja и местоположба ==
{{ПМ-гео-никулец}}
 
[[Категорија:{{Општина Горна Џумаја]]}}
{{Населени места во општина Благоевград}}
 
[[Категорија:Села во Бугарија]]
[[Категорија:Општина Горна Џумаја]]
[[Категорија:Општина Горна Џумаја]]
[[Категорија:Села во Пиринска Македонија]]

Прегледник