12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 115 бајти ,  пред 7 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(ситна поправка)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1971]] 
|[[Шенон Доерти]] — американска актерка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1979]] 
|[[Матеја Кежман]] — српски фудбалер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1986]] 

Прегледник