Жан-Жак Русо: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|color = #B0C4DE
|image_name = Jean-Jacques Rousseau (painted portrait).jpg
|image_caption = Портрет на Русо од [[Морис КентенКантен де Ла Тур]] (1753)
|birth_date = {{Birth date|df=yes|1712|6|28}}
|birth_place = [[Женева]], [d[Женева|Република Женева]]

Прегледник