Разлика помеѓу преработките на „Југоисточен Регион“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (r2.6.4) (Робот: Додава es:Región del Sudeste (Macedonia))
Во овој регион има 10 општини, и тоа:
 
# [[File:Coat of arms of Bogdanci Municipality.svg{{грбови|30px|border]] [[Општина Богданци]]}}
# [[File:Coat of arms of Bosilovo Municipality.svg{{грбови|30px|border]] [[Општина Босилово]]}}
# [[Податотека:Grb-valandovo.png{{грбови|30px|border]][[Општина Валандово]]}}
# [[File:Coat of arms of Vasilevo Municipality.svg|30px{{грбови|border]][[Општина Василево]]}}
# [[Податотека:Coat of Arms of Gevgelija.svg{{грбови|30px|border]] [[Општина Гевгелија]]}}
# [[Податотека:Grb-dojran.png{{грбови|30px]][[Општина Дојран]]}}
# [[Податотека:Grb-konce.jpg{{грбови|30px|border]] [[Општина Конче]]}}
# [[File:Coat of arms of Novo Selo Municipality.svg|30px{{грбови|border]][[Општина Ново Село]]}}
# [[File:Coat of arms of Radoviš Municipality.svg|30px{{грбови|border]][[Општина Радовиш]]}}
# [[File:Coat of arms of Strumica Municipality.svg|30px{{грбови|border]][[Општина Струмица]]}}
 
{{Clear}}

Прегледник