Турска азбука: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 50 бајти ,  пред 10 години
с
(Одбиена последната промена во текстот (од 4nn1l2) и вратена ревизијата 2539046 на Xqbot)
[[en:Turkish alphabet]]
[[es:Alfabeto turco]]
[[fa:الفبای ترکی آذربایجانی]]
[[hak:Thú-ngí-khì-ngî sṳ-mû]]
[[ko:터키어 로마자]]
85.496

уредувања

Прегледник