Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Кукушанец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
Поважни се делата од зборовите. Дали зборовите извадени од контекстот воопшто се индикативни за конкретната историска личност?
--[[User:Кукушанец|Кукушанец]] <small>([[User talk:Кукушанец|разговор]])</small> 16:24, 20 март 2009 (UTC)
 
== Лидери по година ==
Здраво. Со создавањето на [[Википедија:ВикиПроект Години|ВикиПроектот Години]], започна иницијативата за пополнување на статиите за години на Википедија на македнски јазик. Првата активност е пополнување на [[Список на лидери на држави по година|списоците за лидери на држави по години]]. Доколку сте заинтересирани да помогнете во извршувањето на оваа задача, може да се пријавите на [[Википедија:ВикиПроект Години/Списоци на лидери на држави по години|страницата наменета за оваа активност]], на која и може да дадете свој коментар. Поздрав.--[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 01:36, 12 октомври 2010 (CEST)

Прегледник