Прејди на содржината

Разговор со корисник:Wikimk

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Помош за ОТРС на Wikimedia.Commons[уреди извор]

Pochituvan Wikimk, od Wikimedia Commons gledam deka site fotki na Igor Janev ke bidat izbrishani. Ima li nachin edna fotog. da dobie OTRS. Mnogu pozdrav i pochit.

Deleted pages[уреди извор]

Hello.
Why did you delete pages (1, 2)? --Wurzel91 (разговор) 17:38, 20 октомври 2013 (CEST)[одговори]

Yes. By mistake. Now it is OK. Thanks for pointing out. Regards, Wikimk (разговор) 17:54, 20 октомври 2013 (CEST)[одговори]

Уредувачки маратон[уреди извор]

Здраво, со задоволство Ве повикуваме на првиот уредувачки маратон организиран на тема „Земјите на Олимписките игри“ од страна на здружението „Споделено знаење“ составено од Википедијанци и насочено кон развивање на Википедија на македонски јазик. Маратонот ќе се одржи на 6 декември 2014 година (сабота) во интернет-кафулето „Хазард“ (види карта) со почеток од 13:00 часот, кој е предвидено да трае околу три часа. Повелете на дружба со останатите Википедијанци и заедничко уредување статии и збогатување на нашата Википедија. Поздрав--Ehrlich91 (разговор) 17:47, 30 ноември 2014 (CET)[одговори]

Бугарски ставови[уреди извор]

Од кога стана Бугарин, па почна да ги коригираш? Jingiby (разговор) 19:48, 28 август 2016 (CEST)[одговори]

Самоубиство[уреди извор]

Здраво Игор. Сакам да Ве известам дека Вашето уредување во статијата Самоубиство го вратив поради следните две причини. Прво, статијата е избрана, така што не може уште да е добра. Второ, зборот „вирален“ не е стандарден и како таков не се среќава во речникот на македонскиот јазик. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 09:06, 17 декември 2018 (CET)[одговори]

Здраво Игор. Статијата не е избрана поради тоа што јас сакам да биде, туку поради тоа што така одлучи заедницата, а во претходниот коментар дури и додадов врска до страницата на номинацијата (навистина е чудно што и Вие имате гласано). Ако сметате дека истата не го заслужува овој статус, тогаш слободно предложете ја за ревизија. Во врска со употребата на зборот „вирален“, најслично значење има зборот „вирусен“ (Правописен речник на македонскиот литературен јазик, 1999: 45). Сепак, со оглед на тоа што статијата се чини дека е преведена од англиски јазик, каде што не се споменува „вирусен“ или „штетен“, таквиот епитет го отстранив од статијата. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 10:45, 17 декември 2018 (CET)[одговори]

Администратор[уреди извор]

Здраво, сакам те известам дека имам поднесено предлог за одземање на статусот „администратор“, кој го поседуваш моментално, поради неактивност во извршување на администраторските работи, што нема никакви врска со твоите уредувања. Улогата на администратор е одговорност, а не привилегија. Доколку не се согласуваш со предлогот, кој се разбира треба да го одобри и самата заедница, приклучи се на дискусијата на следната страница. --Ehrlich91 (разговор) 21:36, 5 јули 2020 (CEST)[одговори]

You have been a medical translators within Wikipedia. We have recently relaunched our efforts and invite you to join the new process. Let me know if you have questions. Best Doc James (talk · contribs · email) 12:34, 6 August 2023 (UTC)

Награда за неуморниот уредувач, Виолетова - ѕвезда за неуморниот уредувач - Виолетова (разговор) 17:18, 28 септември 2023 (CEST)[одговори]