Податотека:Vienna districts large numbers.gif

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Vienna_districts_large_numbers.gif(275 × 212 пиксели, големина: 14 КБ, MIME-тип: image/gif)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.

Опис

Опис
English: Numbered map of the 23 Districts of Vienna, with 35% larger numbers.
Deutsch: Karte der 23 Wiener Gemeindebezirke, mit 35% größeren Nummern.
Датум
Извор drawn by User:Extrawurst with GIMP on 2003-11-25, revised by User:Tsui on 2005-05-25, numbers enlarged by User:Wikid77 2008-12-18 (see: http://de.wikipedia.org/wiki/Bild:Wienbez.png)
Автор upload by User:Wikid77
Други верзии

Map with 35% smaller numbers (Karte mit 35% kleineren Nummern):

File:Wien districts with numbers.png
Vienna districts large numbers.gif
Map: 35% larger numbers (240px).
Wien districts with numbers.png
Other map with 35% smaller numbers (thumbnail 240px).
Vienna districts large numbers.gif
Map: 35% larger numbers (180px).
Wien districts with numbers.png
Other map with 35% smaller numbers (thumbnail 180px).

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:21, 18 декември 2008Минијатура на верзијата од 17:21, 18 декември 2008275 × 212 (14 КБ)Wikid77shift "13" to left by 1 pixel
17:11, 18 декември 2008Минијатура на верзијата од 17:11, 18 декември 2008275 × 212 (14 КБ)Wikid77widened "10" & "11"
14:40, 18 декември 2008Минијатура на верзијата од 14:40, 18 декември 2008275 × 212 (14 КБ)Wikid77initial upload

Глобална употреба на податотеката