Податотека:Flag of the United States (1896-1908).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 960 × 505 пиксели, големина: 12 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

US Flag with 45 stars. In use 4 July 1896–3 July 1908. Created by jacobolus using Adobe Illustrator, and released into the public domain. This flag was used during the Spanish-American War.

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Нема укажано машински читлив текст. Се претполага дека е сопствено дело (според изјавите за авторските права)
Автор Нема укажано машински читлив автор. Се претполага дека авторот е Jacobolus (според изјавите за авторски права).

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:12, 1 март 2019Минијатура на верзијата од 09:12, 1 март 2019960 × 505 (12 КБ)20thCenturyDaffa916Reverted to version as of 08:03, 1 March 2019 (UTC)
09:06, 1 март 2019Минијатура на верзијата од 09:06, 1 март 20191.024 × 539 (14 КБ)20thCenturyDaffa916Reverted to version as of 00:31, 26 May 2017 (UTC)
09:03, 1 март 2019Минијатура на верзијата од 09:03, 1 март 2019960 × 505 (12 КБ)20thCenturyDaffa916Fixed stars
01:31, 26 мај 2017Минијатура на верзијата од 01:31, 26 мај 20171.024 × 539 (14 КБ)Illegitimate Barristerfixed stripes
15:59, 20 декември 2014Минијатура на верзијата од 15:59, 20 декември 20141.710 × 900 (11 КБ)FogheReverted to version as of 03:38, 16 January 2011
20:33, 21 март 2013Минијатура на верзијата од 20:33, 21 март 20131.235 × 650 (1 КБ)Χsimplify
04:38, 16 јануари 2011Минијатура на верзијата од 04:38, 16 јануари 20111.710 × 900 (11 КБ)Zscout370overhaul
02:18, 26 април 2006Минијатура на верзијата од 02:18, 26 април 2006380 × 200 (38 КБ)JacobolusUS Flag with 44 stars. In use 4 July 1896–3 July 1908. Created by jacobolus using Adobe Illustrator, and released into the public domain. [[Category:Historical flags of the

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци