Предлошка:Country data PUR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data PUR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Порторико Наслов на главата статија (Порторико)
flag alias Flag of Puerto Rico.svg Назив на сликата (File:Flag of Puerto Rico.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1898Flag of the United States (1896–1908).svgFlag of the United States (1896-1908).svg
1908Flag of the United States (1908–1912).svgUS flag 46 stars.svg
1912Flag of the United States (1912-1959).svgUS flag 48 stars.svg
1952Flag of Puerto Rico (1952–1995).svgFlag of Puerto Rico (1952-1995).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
PRI (преглед) Порторико Порторико
PUR (преглед) Порторико Порторико

Пример за употреба

  • {{знаме|Порторико}} Порторико
  • {{знамеикона|Порторико}}Порторико

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Порторико|1898}} Порторико
  • {{знамеикона|Порторико|1898}}Порторико

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|PRI}}Порторико
  • {{државнознаме|PRI}} Порторико
  • {{знаме|PRI}} Порторико[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]