Категорија:Тјудори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Тјудори.

Династијата Тјудори, владетели на Англија, Велс и Ирска од 1485 до 1603 г.