Категорија:Жолти џинови

Од Википедија — слободната енциклопедија

Џиновите од типот G се џиновски ѕвезди (сјајносна класа III) со спектрален тип G.

Страници во категоријата „Жолти џинови“

Прикажани се 13 од вкупно 13 страници во категоријата.