Категорија:Џиновски ѕвезди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Џиновска ѕвезда.

Нормалните џиновски ѕвезди се ѕвезди од сјајносна класа III.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

П

A

B

G

O

Страници во категоријата „Џиновски ѕвезди“

Оваа категорија содржи само една страница.