Категорија:Ѕвезди од типот G

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ѕвезди од типот G со спектрален тип од класата G, што значи дека имаат жолта боја.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

Страници во категоријата „Ѕвезди од типот G“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.