Егор Гајдар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Егор Гајдар

Егор Тимурович Гајдар (руски: Егор Тимурович Гайдар,19 март 1956 - 16 декември 2009)