Џамија Хаџар Катун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Хаџар Катун
مزگت هاجه رخاتوون
Основни податоци
Место Сананда, Иран
Религија Ислам
Држава Иран
Архитектонски опис
Тип џамија
Карактеристики

Џамијата Хаџар Катун (курдски:مزگت هاجه رخاتوون ) е џамија која се наоѓа во Сананда, Иран.