Џамија Ал-Наби

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Ал-Наби
Основни податоци
Место Казвин, Иран
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Ал-Наби е џамија која се наоѓа во Казвин, Иран. Џамијата се протега на околу 14 000 m²