Џамија Бонг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Бонг
Основни податоци
МестоРахимар Кан, Пакистан
Координати31°35′18″ N; 74°18′50″ E / 31.58847° N; 74.313787° E / 31.58847; 74.313787
ПрипадностИслам
ЕпархијаПунџап
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Бонг е муслимански храм кој се наоѓа во провинцијата Пунџап, Рахимар Кан, Пакистан. Објектот бил изграден во 1982 година.


[[|Џамија Бонг]]