Џамија Шиа Масџид

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Шиа Масџид
Основни податоци
Место Лахор, Пакистан
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Шиа Масџид е муслимански храм кој се наоѓа во Лахор, Пакистан.[[|Џамија Шиа Масџид]]