Ѓорѓи Мартиновски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ѓорѓи Мартиновски

Ѓорѓи Мартиновски бил продекан и декан на Факултет за земјоделски науки и храна во Скопје, проректор и ректор на УКИМ, член на универзитетски тела, комисии, одбори. Kоординатор и учесник во проекти во Македонија и странство. Негова специјалност биле земјоделски науки.

Издавачка дејност[уреди | уреди извор]

Aвтор на 57 научни и стручни рецензии, трудови, зборници, прирачници, еден учебник и други изданија.