Шмукане и Шпијајок

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шмукане и Шпијајок биле мајански богови-создавачи кои помогнале во создавањето на човештвото[1].

Наводи[уреди | уреди извор]