Шбаланке

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ишбаланке)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во мајанската митологија, Шбаланке бил еден од двајцата Мајански херои-близнаци[1].

Наводи[уреди | уреди извор]