Прејди на содржината

Хун-нал-је

Од Википедија — слободната енциклопедија

Во, мајанската митологија, Хун-нал-је е хипотетичко читање на глифот на мајанскиот бог на пченката[1].

Наводи[уреди | уреди извор]