Прејди на содржината

Чандмани-Ондор, Ховсгол

Координати: 50°28′30″N 100°55′55″E / 50.47500° СГШ; 100.93194° ИГД / 50.47500; 100.93194
Од Википедија — слободната енциклопедија

Chandmani-Öndör (монголски: Чандмань-Өндөр) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

50°28′30″N 100°55′55″E / 50.47500° СГШ; 100.93194° ИГД / 50.47500; 100.93194