Бурентогтох, Ховсгол

Координати: 49°37′02″N 99°35′28″E / 49.61722° СГШ; 99.59111° ИГД / 49.61722; 99.59111
Од Википедија — слободната енциклопедија
Центар на Бурентогтох.

Бурентогтох (монголски: Бүрэнтогтох) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

49°37′02″N 99°35′28″E / 49.61722° СГШ; 99.59111° ИГД / 49.61722; 99.59111