Прејди на содржината

Ренчинлхумбе, Ховсгол

Координати: 51°06′31″N 99°40′15″E / 51.10861° СГШ; 99.67083° ИГД / 51.10861; 99.67083
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ренчинлхумбе (монголски: Рэнчинлхүмбэ) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

51°06′31″N 99°40′15″E / 51.10861° СГШ; 99.67083° ИГД / 51.10861; 99.67083