Ханх, Ховсгол

Координати: 51°30′42″N 100°39′13″E / 51.51167° СГШ; 100.65361° ИГД / 51.51167; 100.65361
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ханх (монголски: Ханх) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

51°30′42″N 100°39′13″E / 51.51167° СГШ; 100.65361° ИГД / 51.51167; 100.65361