Галт, Ховсгол

Координати: 48°46′16″N 99°52′34″E / 48.77111° СГШ; 99.87611° ИГД / 48.77111; 99.87611
Од Википедија — слободната енциклопедија
Релјефна карта на Монголија

Галт (монголски: Галт) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

48°46′16″N 99°52′34″E / 48.77111° СГШ; 99.87611° ИГД / 48.77111; 99.87611