Прејди на содржината

Томорбулаг, Ховсгол

Координати: 49°17′57″N 100°15′39″E / 49.29917° СГШ; 100.26083° ИГД / 49.29917; 100.26083
Од Википедија — слободната енциклопедија
Тoмoрбулаг, септември 2007 година

Томорбулаг (монголски: Төмөрбулаг) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

49°17′57″N 100°15′39″E / 49.29917° СГШ; 100.26083° ИГД / 49.29917; 100.26083