Прејди на содржината

Шине-Идер, Ховсгол

Координати: 48°56′53″N 99°32′04″E / 48.94806° СГШ; 99.53444° ИГД / 48.94806; 99.53444
Од Википедија — слободната енциклопедија


Шине-Идер (монголски: Шинэ-Идэр) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

48°56′53″N 99°32′04″E / 48.94806° СГШ; 99.53444° ИГД / 48.94806; 99.53444