Прејди на содржината

Цаганур, Ховсгол

Координати: 51°21′16″N 99°21′12″E / 51.35444° СГШ; 99.35333° ИГД / 51.35444; 99.35333
Од Википедија — слободната енциклопедија

Цаганур (монголски: Цагааннуур = бело езеро) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

51°21′16″N 99°21′12″E / 51.35444° СГШ; 99.35333° ИГД / 51.35444; 99.35333