Их-Ул, Ховсгол

Координати: 49°26′32″N 101°28′20″E / 49.44222° СГШ; 101.47222° ИГД / 49.44222; 101.47222
Од Википедија — слободната енциклопедија

Их-Ул (монголски: Их-Уул голема планина) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

49°26′32″N 101°28′20″E / 49.44222° СГШ; 101.47222° ИГД / 49.44222; 101.47222