Прејди на содржината

Улан-Ул, Ховсгол

Координати: 50°40′46″N 99°13′37″E / 50.67944° СГШ; 99.22694° ИГД / 50.67944; 99.22694
Од Википедија — слободната енциклопедија

Улан-Ул (монголски: Улаан-Уул = црвена планина) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

50°40′46″N 99°13′37″E / 50.67944° СГШ; 99.22694° ИГД / 50.67944; 99.22694