Прејди на содржината

Арбулаг, Ховсгол

Координати: 49°54′43″N 99°26′48″E / 49.91194° СГШ; 99.44667° ИГД / 49.91194; 99.44667
Од Википедија — слободната енциклопедија

Арбулаг (монголски: Арбулаг) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

49°54′43″N 99°26′48″E / 49.91194° СГШ; 99.44667° ИГД / 49.91194; 99.44667