Таријалан, Ховсгол

Координати: 49°36′56″N 101°59′34″E / 49.61556° СГШ; 101.99278° ИГД / 49.61556; 101.99278
Од Википедија — слободната енциклопедија
Локација на Таријалан

Таријалан (монголски: Тариалан ) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

49°36′56″N 101°59′34″E / 49.61556° СГШ; 101.99278° ИГД / 49.61556; 101.99278