Прејди на содржината

Сушица

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сушица може да се однесува на:

Села[уреди | уреди извор]

Македонија[уреди | уреди извор]

Албанија[уреди | уреди извор]

Реки[уреди | уреди извор]

  • Сушица — мала притока на Бабуна
  • Сушица — мала притока на Брегалница

Друго[уреди | уреди извор]

  • Сушица — народно име на болеста туберкулоза