Спортска сала Градски Парк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Спортска сала
Градски Парк
Место Скопје, Македонија
Отворен 1970
Сопственик Општина Центар
Архитект Трајко Димитров
Живко Гелевски[1]
Игра КК Работнички
Гледачи 2,000

Спортската сала Градски Парк е затворен спортски објект кој се наоѓа во Скопје, Македонија. Салата има капацитет од 2,000 седишта.

Во салата се одржуваат кошаркарски и одбојкарски натпревари.

Поважни настани одржани во салата[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Трајко Димитров 1930“, marh.mk, 25 јули 2015 (посет. 2 јули 2017 г).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]