Разлика помеѓу преработките на „Храм на Христос Спасителот“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Бот Менува: sr:Храм Христа Спаситеља у Москви; козметички промени)
с (Бот Додава: it:Cattedrale di Cristo Salvatore)
[[he:קתדרלת ישו המושיע]]
[[hu:Megváltó Krisztus-székesegyház]]
[[it:Cattedrale di Cristo Salvatore]]
[[ja:救世主ハリストス大聖堂]]
[[ka:მაცხოვრის ტაძარი (მოსკოვი)]]
86.434

уредувања

Прегледник