Рен (растение): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 65 бајти ,  пред 1 година
#WPWP #WPWPMK
(нова страница)
 
(#WPWP #WPWPMK)
[[Податотека:Armoracia rusticana.jpg|мини|Рен]]
'''Рен''' (научно: ''Armoracia lapathifolia Gilib., Syn. Cohlearia armoracia L.'') - повеќегодишно [[растение]] од фамилијата [[крстоцветни]] (''Brassicaceae'').
 
343

уредувања

Прегледник