Разлика помеѓу преработките на „Клара Шуман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 30 бајти ,  пред 1 година
Замена на Image:Clara_Schumann_1878.jpg со Image:Franz_von_Lenbach_-_Clara_Schumann_(Pastell_1878).jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Anpassung).
(Замена на Image:Clara_Schumann_1878.jpg со Image:Franz_von_Lenbach_-_Clara_Schumann_(Pastell_1878).jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Anpassung).)
[[Податотека:Franz von Lenbach - Clara Schumann (Pastell 1878).jpg|мини|Клара Шуман]]
'''Клара Шуман''' (родена како: Клара Џозефина Вик, [[Лајпциг]], [[13 септември]] [[1819]] - [[Франкфурт на Мајна]], [[20 мај]] [[1896]]) била германски [[пијанист]], [[композитор]] и учител.
 

Прегледник