Разлика помеѓу преработките на „Месински Проток“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 103 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Водна површина
{{Infobox body of water
| name = Месински Проток
| native_name = stretto di Messina
| alt =
| caption = Поглед на протокот од планината Динамаре, Сицилија.
| image_bathymetry = Locatie Straat van Messina.PNG
| alt_bathymetry =
| caption_bathymetry = Местоположба на протокот
| location = [[Тиренско Море]]–[[Јонско Море]]
| group =

Прегледник