Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 42 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
| lon_dir=E | lon_deg=20 | lon_min=35 | lon_sec=7
| веб=
| карта = Долно Косоврасти во Општина Дебар.svg
}}
[[File:Debar Municipality.svg|thumb|right|285px|Карта на Општина Дебар со селските атари.]]
'''Долно Косоврасти''' — село во [[Општина Дебар]], во околината на градот [[Дебар]]. Според пописот од 2002 година, селото имало население од 813 жители. Муслиманското население во селото се [[Македонци-муслимани]], но поради политичко-религиски причини се изјасниле како Турци.
 

Прегледник